Bestyrelseskandidater

Nedenstående er en liste over de kandidater, MasterOnBoard stiller til rådighed for din bestyrelse eller dit advisory board.

Hvis du ønsker at diskutere dit behov for at finde den bedste kandidat, kan du kontakte os, og vi vil ringe dig op.

Du er også velkommen til at kontakte en af kandidaterne direkte, eller du kan læse mere om kandidaterne her - ved at klikke på hver kandidat kan du se et resume af kandidatens CV.

Erik AagaardProject Engineering Director / Aagaard Rådgivningerik.aagaard@mail.tele.dk

Jeppe AndersenDirektør / SKS Specialkonsulent Service & SKS Applikation Service+45 22670800JEA@Specialkonsulenten.dk

Lars BøttzauR&D Operations Director / Amcor Flexibles +45 70131400lars.boettzau@amcor.com

Morten BrandborgCEO/ Administrerende direktør / Green Instruments A/S27614726mbr@greeninstruments.com

Gert Brørup-JørgensenDirektør / GBJ Holding Aps+45 61 55 15 33gertbj@me.com

Chresten B. BruunVice President Supply chain, Operations / LEGO System A/S+45 79506070chresten.bruun@lego.com

Simon B. ChristoffersenDirektør / Energig ApSsbc@energig.com

Peter Harbo ClausenManaging partner / proacteur aps+45 40893260phc@proacteur.com

Svend Aage HansenSenior Manager / Aalborg Universitet+45 23213632svendaagehansen215@gmail.com

Jørn HøjlundProduktudviklingskonsulent / ThermIT Apsjorn.hojlund@gmail.com

Carsten Lindskov HyldgaardSenior Project Manager / 2309postme@gmail.com

Niels Jørgen LangeLedelseskonsulent / NJ Lange ApS+45 52157533nj@njlange.dk

Benny Emil LauridsenDirector, Product Competence Center / Tvilumbenny.emil@lauridsen.mail.dk

Povl NielsenDirektør / Kkraft Apspovl@kkraft.dk

Benny PoulsgaardSupply Chain Direktør / Carletti+45 87490243Bep@carletti.dk

Lars PrisakAdm. direktør / Dynaudio A/S+45 86523411lars@prisak.com

Henriette von Platen-HallermundPartner & Executive MBA / KPi People +45 20 16 18 13henriette@kpipeople.dk

Henning AndersenSenior Project Manager / TDC A/Shand@tdc.dk

Jan Bang-LarsenCOO / Intelligent Systems+4524644157jan.banglarsen@gmail.com

Jan BisgaardChief consultant / MT2I ApS+45 25 550 550jan.bisgaard@mt2i.dk

Flemming EriksenDirector of Research & Innovation / Liftup9686 3020flemming@eriksen1.dk

Palle HaderslevGrundlægger / DeviceLab ApSph@devicelab.dk

Poul Kyvsgaard HansenLektor / Aalborg Universitet+45 99408935kyvs@mp.aau.dk

Flemming Møller HansenGlobal Head of Manufacturing Concepts / Kamstrup A/SKamstrup A/S140775@gmail.com

Michael HyldgaardGroup Business Developer / BILA A/S+4542308387mhy1901@gmail.com

Steen Klimt Johannesen Global Cheif PM and Consultant / DanskingeniørService+45 87 38 74 50fam.k.johannesen@gmail.com

Morten KarulfSales Manager / GE Grid Solutions Mrmorten.karulf@live.dk

Poul KnudsgaardErhvervsdirektør / BusinessAalborg99311570tbobpoul@gmail.com

Niels KorsagerSenior Produktions-&Automations rådgiver / GAIN&Co605 305 46nk@gainco.dk

Morten KrarupSenior Director, Operations, Denmark, Poland and Romania / Sondex by Danfoss+45 7630 6100 mkrarup@danfoss.com

Stein KvorningCEO / Kvorning Group ApS+45 5340 4141stein@kvorning.eu

Flemming Pentz MadsenIt-chef / Aalborg Handelsskole+459936 4600fpm@ah.dk

Jeppe MølvadgaardCEO / Nortech-Solutionsjeppewwi@gmail.com

Eigil Myrhøj NielsenLedelsesagent / MYRHØJeigil@myrhoej.dk

Martin NikolajsenForretningsudvikler / Erhvervshus Nordjyllandmartin.nikolajsen@yahoo.com

Johnny OvergaardVP / Nilfiskjohnny.overgaard@gmail.com

Jan PoulsenEjer og direktør / Eksekver ApS+45 31432900janpoulsen@eksekver.com

Erik RefsgaardSenior Project Manager / Develco A/S2273 6066ere@develco.dk

Christian Ingerslev SørensenVice CEO / EMD International A/S+4525107949ingerslev.christian@gmail.com

Jesper Hyche SørensenSenior Konsulent / 4Improve+4522950596jesper.hyche@gmail.com

Ulla SparreChief Innovation Officer / Vitus Bering Innovation Park+45 87551903ullamsparre@gmail.com

Rene ThorhaugeCOO / VMS Group Frederikshavn96221100thorhauge72@gmail.com

Per EskildsenSenior LCI Manager / LEGO System A/Speskildsen@mail.tele.dk

Søren MøllerDirector - Business Development / The Develop Group Aps40195235sm@tdgaps.dk

Michael Sandfær- / mhslarsen@hotmail.com

Kresten WraaeRådgivende Ingeniør / Marsk Industri Consult+45 30529325krwr@marskindustriconsult.dk